Sanat ile mühendisliği birleştiriyoruz.

Faaliyet Alanları

Silikon Cephe

STRÜKTÜREL SİLİKON CEPHE SİSTEMLERİ (KASETLİ SİSTEM)

Strüktürel silikon cephe, camın sadeliğini vurgulayan cephe sistemleridir. Bu cephe sisteminde ısı camlar cepheye kaset profilleriyle tutturulmaktadır. Bu profillere özel bir şekilde yapıştırılan camlar dış cephelere oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca uygulanan diğer silikon cephe sistemlerine göre ses ve ısı yalıtım değerleri daha yüksektir.

Strüktürel silikon cephe sistemlerinde montaj hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Özel bir sistemle yapılan bu cephe sisteminde dışarıdan bakıldığında alüminyum profil görünmemektedir. Cam panellerin arasına uygun fitil yerleştirildiği için panellerin arasına sızdırmazlık silikonu çekmeye gerek kalmaz. Cam ve alüminyum panel arasına ise kaliteli silikon çekilmelidir.

Strüktürel silikon cephe kaplama dış kapak kullanılmaması nedeniyle cephe tamamen düz görünmekte ve tercihlerinize göre oldukça güzel bir görünüm kazanmaktadır. Dışarıdan bakıldığında açılır kanatlar belli olmamaktadır.

Strüktürel  silikon cephe

Strüktürel  silikon cephe

KLİPSLİ SİLİKON CEPHE SİSTEMLERİ (EKONOMİK U ÇITALI)

Son yıllarda silikon cepheye göre daha ekonomik olması ve hızlı üretilmesi nedeniyle tercih edilen bir sistemdir. Bu sistemde diğer sistemler gibi taşıyıcı sistem aynı şekilde uygulanır. Silikon cepheden farklı olarak kaset profilleri yerine özel olarak üretilmiş u profiller ile cam arası ( ısı cam ) imalat yapılıp; klipsler vasıtası ile cepheye uygulanır. Daha sonra klipslerin üzerine Epdm fitillerle veya silikon dolgu ile yalıtım sağlanmış olur. Bu sistemde kaset kullanılmaz ve ekonomik olma sebebi budur.

KLİPSLİ SİLİKON CEPHE SİSTEMLERİ (EKONOMİK U ÇITALI)

KLİPSLİ SİLİKON CEPHE SİSTEMLERİ (EKONOMİK U ÇITALI)