Sanat ile mühendisliği birleştiriyoruz.

Faaliyet Alanları

Alüminyum Kompozit Panel

Alüminyum kompozit panel cephe kaplama sistemi; Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Alternatif alt konsrüksiyon yapıya sahip standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde, boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış ürünler kullanılır. Alüminyum kompozit panel cephe sistemi ve kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Hafifliği, sağlamlığı, esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Alüminyum Kompozit Panel, iki yüzü alüminyum levhalarla kaplı içi polietilen dolgulu kompoze levhalardır. Bir çok renk seçeneğinin yanı sıra granit ve ahşap desen seçenekleriyle mimari estetiğe tamamlayıcı bir unsur olarak cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.

Cephe kaplaması yapılması için (tüm saçaklarda altlı ve üstlü kaplama dahil olmak üzere) gerekli görülen yerlerde ana taşıyıcı sistemin oluşturulması amacıyla gerekli olan çelik profiller temin edilmesi, iki kat antipas boya ile boyanması ve montajının yapılması, sisteme ait alüminyum profillerin temin edilmesi montajı ve alt karkas oluşturulması, kaplama altı ısı yalıtımı yapılması amacıyla muhtelif kalınlık ve yoğunluklarda taşyünü plakalarının temin edilmesi ve betonarme kolonlara ve duvarlara mekanik yöntemle montajının yapılmasıyla alt yapı sağlanır.  Uygulama projelerine ve detaylarda verilen esaslar ve şartlar dahilinde, belirtilen ölçülerde kompozit paneller üretimi yapılır ve alt konstrüksiyon üzerine montajı yapılır.

Alüminyum Kompozit Panel

Alüminyum Kompozit Panel